voxmedya.com
Google görsellerde radikal değişim

Google Görseller’de radikal değişim!

Google, mobil görsel sonuçlarında artık her bir görsel için sayfanın başlığını da gösterecek. Google, bu güncelleme ile görselin nasıl bir içerikte kullanıldığını kullanıcıların siteyi ziyaret etmeden anlayabilmesini amaçlıyor.

Google Görseller sayfa başlıkları ile birlikte listeleniyor. Sayfa başlıklarını revize ederek organik trafik artışı elde etmenin yanı sıra, görsel aramalarında da daha fazla ziyaretçi çekmek mümkün.

Google’ın resmi bloğunda yaptığı açıklama şöyle:

İnsanlar istedikleri görseli çevrimiçi bulmak için Google Görseller’i kullanır. Projeniz için fikirler aradığınız, ayakkabı bağlarının nasıl takılacağı ya da bir tahta yapmak için uygun biçime nasıl ulaşacağınız konusunda ipuçları arıyorsanız, Google Görseller faydalı olacak bir platformdur. Bugün, resim sonuçları sayfasında daha fazla içerikle daha iyi görsel keşfi sağlamak için Google Görseller’deki yeni değişiklikler hakkında daha fazla bilgi paylaşıyoruz.

Görüntüler etrafına daha fazla bağlantı ekleyerek, sonuçlar çok daha kullanışlı hale gelebilir. Geçen yıl, keşif sürecine yardımcı olmak için belirli sonuçlarda rozetler (“reçete” veya “ürün” gibi) göstermeye başladık. O zamandan bu yana, görselin nereden geldiğini göstermek için web sitesinin alan adı URL’sini her sonuç için ekledik.

Bu hafta, resim sonuçlarına altyazı ekleyerek, her resmin yayınlandığı web sayfasının başlığını gösteriyoruz. Bu fazladan bilgi, size daha fazla bağlam sağlar, böylece görüntünün ne hakkında olduğunu kolayca öğrenebilir ve web sitenizin ihtiyaçları için daha alakalı bir içeriğe sahip olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Göründüğü gibi:

Google görsellerde radikal değişim

 

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment