voxmedya.com
Bitcoin yine rekor kırdı

Bitcoin yine rekor kırdı

Bitcoin nedir?

Bitcoin; kriptolu (şifreli) para kategorisinde, açık kaynaklı bir kod olarak yayınlanmış bir dijital para birimidir. Bitcoin, mevcut kullandığımız TL, Dolar, Euro gibi para birimleri gibi, günlük yaşantımızdaki alışverişlerimizde ve çevrimiçi ortamlarda harcayabileceğimiz bir para birimi özelliği göstermektedir. Bitcoin’i diğer para birimlerinden ayıran özellik ise, para otoritelerinin ve hükümetlerinin Bitcoin üzerinde bir hakimiyetlerinin olmayışıdır. Çünkü Bitcoin, hükümetlerin kontrolünde değil, Bitcoin ağının kontrolünde üretilmektedir.

Bitcoin
Bitcoin

Kriptografi paraları ilk kez 7000 $ karşılığında bozduktan sonra Bitcoin’in inanılmaz ilerlemesi 2017’de de devam ediyor. Dalgalanma bazı borsalarda 7200 doların üstüne çıktığı görüldü.

Fiyat, popüler Borsa Coinbase’de 7,140 dolara yükseldi.

Bu geçen ay daha da delirmiş bir rollercoaster oldu – bitcoin 12 Ekim’de 5.000 doları aştı ve son haftalarda istikrarlı bir şekilde artmaya devam etti.

En iyimser oyuncuların bile bu yıl beklentilerinin ötesine geçen para birimini görmüş olacaklarını söylemek doğru olmaz. Bitcoin, 1 Ocak’ta 1.000 $ ‘lık rekoru kırarak, önümüzdeki 12 ay boyunca 1.216.7 $’ ı aşarak rekor seviyeye çıkardığı yönündeki spekülasyonlara yol açtı.

Sayısal veriler;

24 Şubat – rekor kırdı
20 Mayıs – 2,000 ABD Doları
4 Ağustos – 3.000 dolar
12 Ağustos – 4.000 ABD Doları
12 Ekim – 5000 dolar
20 Ekim – 6,000 dolar

Geçen sene fiyatı şöyle:

Bitcoin
Bitcoin

Kabarcık veya hakiki yatırım fırsatı? 2017 yılının geri kalanında göreceğiz.

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment