voxmedya.com
Dijital pazarlamacılar için 15 ücretsiz kurs

Dijital pazarlamacılar için ‘ücretsiz’ en iyi 5 kurs !!!

Pazarlama becerilerini geliştirmek için hangi dijital pazarlama kursunu alman gerektiğini biliyor musun?

Dijital pazarlama becerileri sadece bu alanda çalışanlar için değil ayrıca girişimciler içinde ciddi bir önem taşımaktadır.

İşinize ilk adım attığınız günler senelerce geride kalsa da, başarılı bir ekibiniz olsa da; aslında en başarılı kurucular her yönden donanımlı ve gerekli tüm bilgilere sahip olanlardır ve bu kişiler dijital pazarlama konusunda akilane bir yönetim sağlanabilir.

Dijital pazarlama yeteneklerini geliştirmek için buradaki online 5 kursu incelemelisin;

1- Google online marketing challenge

Bu online kursa son 8 yılda 100 ülkenin üzerinde bir katılım oldu, toplam katılımcı sayısı ise 100.000 nin üzerindeydi. Bu kurs dijital pazarlamaya giriş niteliğinde olan, arama motoru pazarlamasını, arama bazlı reklamcılığı, görüntü esaslı reklamları, mobili, sosyal medyayı ve videoları kapsayan, yeni başlayanlar için daha kapsamlı modüller içeren bir kurstur.

Bununla beraber Google, öğrenicilere 3 hafta süresinde kullanmaları için ve  kar amacı gütmeden reklam kampanyası yapanlar için 250 dolar karşılığında AdWords verdiğinden dolayı alanında tektir.

En başarılı öğrenciler Google’dan ödül dahi alabilir.

Pazarlama kursları
Pazarlama kursları

2- WordStream’s PPC University

PPC Üniversitesi, PPC ve dijital pazarlama becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olmak için WordStream tarafından oluşturulan tamamen ücretsiz bir online öğrenme kaynağıdır.

PPC reklamcılığında milyarlarca dolar harcayan binlerce hesaba erişme hakkına sahipsiniz. Bu kursta üç derste, sosyal reklamcılığa yönelik ek modüller ile, ileri seviye kullanıcı seviyesine erişmeye yönelik dersler verilir.

Dijital pazarlama eğitiminizi geliştirmek için bir dizi web seminerine ve sunuş belgesine erişebilirsiniz, en önemlisi, her şey mobil uyumlu olduğundan hareket halindeyken ve yeterli vaktiniz olduğunda öğrenmenize devam edebilirsiniz.

3- Social media quickstarter dijital pazarlama kursu

Social media quickstarter sosyal medya pazarlamacılığını ön plana çıkarmak için fırsatlar sunar.

Adım adım ders dizisinde, öğrenciler, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram, Google+, YouTube, blog siteleri, online listelemeler ve inceleme siteleri için ders çalışabilirler. Bu kursun başlıca öğretim tekniği, ellerinde bulunan örneklerin pratik bir şekilde öğretmesi ve başlangıç seviyesindeki pazarlamacılar için anahtar sözcüklerle destek olması ve ‘nasıl yapılır?’ sorusuna gerekli cevabı bulabilmesidir. Kurs bu sayede mükemmelliği hedeflemiştir.

e-ticaret
E-ticaret

4- Inbound dijital pazarlama kursu

HubSpot Academy, şu anda 3000’den fazla öğrencinin Udemy’ye katılımıyla beraber, inanılmaz derecede kapsamlı bir dijital pazarlama kursu sunuyor. Her bir dersi 4,5 saat süren bu kursun toplamda 38 adet dersi vardır ve tamamı ücretsizdir.

Katılımcılar, içerik pazarlaması, SEO, açılış sayfaları, blog yazarlığı, dönüşüm optimizasyonu, potansiyel müşteri büyütme ve e-posta pazarlamacılığının temellerini öğrenebilirler. Ayrıca katılımcıların birlikte uyum içinde çalışmaları,  daha etkili bir pazarlama stratejisi kurmalarına olanak sağlamaktadır.

Sertifika sınavından sonra mezunlar, HubSpot Akademisi ile pazarlama becerilerini geliştirdiklerini göstermek için özgeçmişleri veya LinkedIn profilleri için bir nişan alırlar.

5- Alison Free Diploma

Alison, altı milyondan fazla kayıtlı kullanıcının bulunduğu büyük bir online öğrenme topluluğudur ve standartlara dayalı sertifikalı kurslar tamamen ücretsizdir. Ücretsiz online kurslar öncüsü Mike Feerick tarafından geliştirilen Alison, 2007’de kuruldu ve ilk büyük online açık ders sağlayıcısıydı.

Bugün, arama optimizasyonu, Google Analytics ve AdWords, kampanya takibi ve entegrasyon, ölçülü gelir analizi, dijital ölçüm ve daha pek çok konuda beceri oluşturmak için ücretsiz dijital pazarlama kursundan E-Ticaret Diplomasını alabilirsin.

Dijital pazarlama
Dijital pazarlama kursları

Ve elbette, kendinizi herhangi bir kuruluş için gerçekten vazgeçilmez olmak istiyorsanız, çağımızın en önemli buluşlarından olan kodlamayı öğrenmeniz gerekir.

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment